„ Dzień Kredki w przedszkolu”

kredki m„ Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko, to co chcę.”

23 listopada przedszkolaki zamieniły szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały Dzień Kredki. To święto w szczególny sposób związane jest z dziećmi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. Głównym celem tego dnia było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, układały z nich figury geometryczne, literki, cyferki, ozdabiały ogromne kredki. Tego dnia było kolorowo, wesoło i tęczowo.

• kredki (1)
  • kredki (10)